Zajęcia:

Fitness

Zajęcia Fitness

Fitness to działania ukierunkowane na ideę świadomego, celowego oddziaływania ruchem na zdrowie fizyczne. Obecnie istnieje wiele form fitnessu, które ciągle są aktualizowane. Ze względu na charakter ćwiczeń możemy je zasadniczo podzielić na lekcje: krążeniowo-oddechowe, wzmacniające układ ruchu, rozciągające i mieszane.

Do najpopularniejszych należą:

TRENING FUNKCJONALNY - ćwiczenia wzmacniajace mieśnie całego ciała w sposób naturalny, czyli zgodny z ruchami wykonywanymi w życiu codziennym. Może być wykonywany w różnych formach: scisłej, interwałowej czy stacyjnej. 

ABT (z jęz. ang. Abdomen, Buttocks, Thigh; polska nazwa BPU
– Brzuch, Pośladki, Uda) – lekcja wpływająca korzystnie na całe ciało ze szczególnym uwzględnieniem ćwiczeń angażujących mięśnie brzucha, obręczy biodrowej i kończyn dolnych. Zajęcia składają się z ćwiczeń wykonywanych w postawie (np. przysiad, przysiad o nogach w rozkroku i wypad) oraz w pozycjach izolowanych (na matach).

TBC (z jęz. ang. Total Body Conditioning) - ćwiczeń poprawiające ogólną kondycję całego ciała. Pierwsza część zajęć składa się z ćwiczeń aerobowych, najczęściej w postaci prostej, ale intensywnej choreografii. W drugiej części lekcji wykonuje się ćwiczenia wzmacniające mięśnie, podczas których można wykorzystać ciężarki, gumy lub inne przybory. Forma bardzo popularna w klubach fitnessu ze względu na swoją wszechstronność.