Zajęcia:

Zumba

Zumba - Studio w Katowicach

ZUMBA to taniec zainspirowany połączeniem latynoamerykańskiej i międzynarodowej muzyki oraz kroków tanecznych. Na format zajęć składają się szybkie i wolne ruchy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę w sposób charakterystyczny dla fitnessu. Charakter wykorzystanych ruchów pozwala na poprawę gibkości i wzmocnienie mięśni. W lekcji na ćwiczącychwywierany jest nacisk na utrzymanie prawidłowej postawy ciała poprzez napięcie mięśni stabilizujących (core muscles) oraz intensywną pracę mięśni brzucha i nóg.

Systematycznie stosowany trening Zumby pozytywnie wpływa na układ oddechowy i krążenia. Dzięki tym ćwiczeniom serce i płuca stają się mocniejsze, a także matabolizm ulega przyspieszeniu. Poprzez ciągłe zmiany rytmu oraz nieregularne interwały, raz szybsze, raz wolniejsze, ćwiczenia są naprawdę intensywne. Uczestnicy treningu często nawet nie zdają sobie sprawy z tego, jak intensywnie ćwiczą.

Nieskomplikowane kroki taneczne, urozmaicone kombinacje ruchów i energiczna muzyka stwarzają atmosferę świetnej imprezy i totalnie porywają nas do zabawy. Zumba jest przeznaczona dla wszystkich nie zależnie od wieku, płci, zdolności ruchowych lub doświadczenia w tańcu lub fitnessie, gdyż łatwo ją dostosować do indywidualnych potrzeb i możliwości. Dzięki prostocie uczestnicy zajęć nie muszą się skupiać na zapamiętywaniu skomplikowanych układów, a same zajęcia są czystym relaksem, gdzie odpoczywa i ciało i umysł.

 

zumba